Ανακοινώσεις Οκτώβριος 2016

Συλλυπητήριο μήνυμα

Η Δ/νση Α/θμιας Εκπαίδευσης Ηλείας, συμμετέχοντας στο πένθος για τον αδόκητο χαμό της συναδέλφου δασκάλας ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΩΡΑΙΑΣ, εκφράζει τα θερμά συλλυπητήρια στην οικογένεια και τους οικείους της.

ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΦΟΡΕΙΣ (ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ)

Στον παρακάτω συμπιεσμένο φάκελο .zip, μπορείτε να αντλήσετε στοιχεία για την ενημέρωσή σας σχετικά με τις μετατάξεις υπαλλήλων σε διάφορους φορείς.

ΕΓΚΥΚΛΙΟΙ ΜΕΤΑΤΑΞΕΩΝ ΣΕ ΦΟΡΕΙΣ

1/11/2016: Αποκεντρωμένη Διοίκηση Κρήτης

1/11/2016: Ενημέρωση για CEDEFOP

27/10/2016: Ενημέρωση για Δήμο Βόλβης

Τοποθετήσεις αναπληρωτών εκπαιδευτικών ΠΕ70 σε Τ.Υ. και ΖΕΠ

ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ70 ΣΕ ΤΥ – ΖΕΠ

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΕΚΠ/ΚΩΝ ΠΕ-70 ΣΕ ΤΑΞΕΙΣ ΥΠΟΔΟΧΗΣ (Τ.Υ.) Ι & ΙΙ & Ζ.Ε.Π.

Παρακαλούνται οι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί ΠΕ-70 να υποβάλουν αίτηση για την προσωρινή τους τοποθέτηση σε Τάξεις Υποδοχής και Ζ.Ε.Π. έως σήμερα Δευτέρα 24-10-2016 και ώρα 15:00 μ.μ. (με φαξ στο 26210 22403, με e-mail: mail@dipe.ilei.sch.gr, είτε αυτοπροσώπως στη Δ/νση Α/θμιας Ηλείας).

Tάξεις υποδοχής ΖΕΠ

ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ

Εγκύκλιος Σχολικών Δραστηριοτήτων

Σχέδιο Υποβολής Προγράμματος

ΕΠΑΝΑΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ

Επανατοποθέτηση αναπληρωτών ΠΕ16, ΠΕ32

ΕΠΑΝΑΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ

ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΜΕ ΔΙΑΘΕΣΗ ΑΠΟ Δ.Ε. ΗΛΕΙΑΣ

Διαθέσεις εκπαιδευτικών από τη Δ/νση Δ.Ε. Ηλείας.

ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ

ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ  ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ  ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ

ΚΕΝΑ ΠΕ11- ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΟ ΟΡΘΟ

ΚΕΝΑ ΠΕ11

Κενά Αναπληρωτών ΠΕ06, ΠΕ08, ΠΕ07, ΠΕ11, ΠΕ19-20

Παρακαλούνται οι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί να υποβάλουν αίτηση για την προσωρινή τους τοποθέτηση έως σήμερα Τρίτη 18-10-2016 και ώρα 13:00 μ.μ. (με φαξ στο 26210 22403, με e-mail: mail@dipe.ilei.sch.gr, είτε αυτοπροσώπως στη Δ/νση Α/θμιας Ηλείας).

ΚΕΝΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ

ΕΝΤΥΠΟ ΑΙΤΗΣΗΣ

Ανακοινοποίηση στο ορθό: Αιτήσεις ΠΕ-60 (Νηπιαγωγών) για τοποθέτηση σε κενές θέσεις

Ανακοινοποίηση στο ορθό ως προς το 4ο Νηπιαγωγείο Αμαλιάδας

Καλούνται οι ενδιαφερόμενες νηπιαγωγοί του συνημμένου αρχείου που πλεονάζουν στα νηπιαγωγεία, εάν το επιθυμούν, να κάνουν αίτηση τοποθέτησης στα παρακάτω κενά που δημιουργήθηκαν.

Νηπιαγωγείο Κρεστένων

Νηπιαγωγείο Πρασίνου

Έως Δευτέρα, 17/10/2016 και ώρα 14:00 μ.μ.

ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΙ ΠΕ60

ΕΝΤΥΠΟ ΑΙΤΗΣΗΣ

Εκπαιδευτικά προγράμματα για ενήλικες και παιδιά

Θέατρο για παιδιά / Συνέδριο IAML Greece / Πρόσβαση στο medici.tv / Συναυλίες στο Μέγαρο

Πληροφορίες, κλικ εδώergastirio2016_sm

Επιμορφωτικές Εκδηλώσεις 2016 για την Ευρωπαϊκή δράση eTwinning, η Κοινότητα των Σχολείων της Ευρώπης.

Εγκύκλιος για ημερίδες eTwinning _ Πάτρα Πύργος 2016

Ορισμός Προϊσταμένων σε oλιγοθέσια Δημ. Σχολεία και Νηπιαγωγεία

Ορισμός Προϊσταμένων σε μονοθέσια Δημ. Σχολεία και Νηπιαγωγεία

ΟΡΙΣΜΟΣ ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΩΝ ΣΕ ΜΟΝΟΘΕΣΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΑΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΑ

Τελικός Πίνακας Μοριοδότησης Διευθυντών κενούμενων Σχολικών Μονάδων Δ/νσης Π.Ε. Ηλείας (11o Δ.Σ. Πύργου)

ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗΣ

Οι υποψήφιοι μπορούν να υποβάλουν εγγράφως ένσταση κατά τον ως άνω πίνακα από 12-10-2016 έως 14-10-2016.

Στοιχεία εκτέλεσης προϋπολογισμού μηνών Αυγούστου & Σεπτεμβρίου 2016 της Δ/νσης Π/θμιας Εκπ/σης Ηλείας

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2016

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ 2016

ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΕΚΠ/ΚΩΝ ΠΕ16 (ΜΟΥΣΙΚΗΣ)

ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ16-ΟΚΤΩΒΡΗΣ 2016

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ-16 (ΜΟΥΣΙΚΗΣ)

Οι αναπληρωτές εκπ/κοί ΠΕ-16  μπορούν  να υποβάλλουν αιτήσεις

μέχρι την Τετάρτη 05-10-2016 και ώρα 14:30

(με φαξ στο 2621 0 22403, με e-mail: mail@dipe.ilei.sch.gr, είτε αυτοπροσώπως στη Δ/νση Α/θμιας Ηλείας).

ΚΕΝΑ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΠΕ-16

Δηλώσεις τοποθέτησης Αναπληρώτριων Νηπιαγωγών που βρίσκονται στη Διάθεση

Οι Αναπληρώτριες Νηπιαγωγοί που είναι στη Διάθεση  μπορούν να κάνουν αίτηση τοποθέτησης για το Νηπιαγωγείο Πρασίνου

έως αύριο Πέμπτη 6-10-2016 και ώρα 10:00 π.μ.

5 Οκτωβρίου: Παγκόσμια Ημέρα των Δασκάλων

teachersposter2016“Εκτιμώντας τους δασκάλους, βελτιώνοντας το Status τους”

Σχετικά με την Παγκόσμια Ημέρα των Δασκάλων

Συνοδευτικό έγγραφο

Εκπαιδευτικές δράσεις 2016-2017 από το Μουσείο Επιστημών & Τεχνολογίας του Παν/μίου Πατρών

Σας  κοινοποιούμε έγγραφο του Διευθυντή του Μουσείου Επιστημών και Τεχνολογίας του Πανεπιστημίου Πατρών, καθηγητή Ευάγγελου Βιτωράτου, σχετικά με τις εκπαιδευτικές δράσεις του Μουσείου και σχετικά φυλλάδια για το σχολικό-ακαδημαϊκό έτος 2016-2017.

Ενημερωτικό

Νηπιαγωγεία-Α’-Β’ Δημοτικού

Γ’-Δ’-Ε’-Στ’ Δημοτικού

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για πλήρωση κενούμενης θέσης Υποδιευθυντή στο 5ο Δημοτικού Σχολείου Πύργου

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΕΝΟΥΜΕΝΗΣ ΘΕΣΗΣ ΥΠ/ΝΤΗ 5ου Δ.Σ. ΠΥΡΓΟΥ

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος πλήρωσης θέσεων Προϊσταμένων 2/θεσίων Νηπιαγωγείων και ολιγοθεσίων Δημ. Σχολείων

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΟΡΙΣΜΟΥ ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΩΝ

ΥΠ. ΔΗΛΩΣΗ

Κύρωση οριστικών πινάκων υποψηφίων αναπληρωτών κλάδου ΔΕ1‐ Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (ΕΒΠ) για τις δομές της Ειδικής Αγωγής

Κύρωση οριστικών πινάκων υποψηφίων αναπληρωτών κλάδου ΔΕ1 Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (ΕΒΠ) για τις δομές της Ειδικής

Αγωγής ( Σ.Μ.Ε.Α.Ε. και για εξειδικευμένη υποστήριξη μαθητών που φοιτούν σε σχολικές μονάδες της Γενικής Παιδείας ) σχολικού έτους

20162017 της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ

ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΟΙ

ΕΒΠ ΟΡΙΣΤΙΚΟΙ

Προσωρινοί πίνακες μοριοδότησης εκπαιδευτικών προς απόσπαση στα Ευρωπαϊκά Σχολεία, κλάδων ΠΕ03 Μαθηματικών, ΠΕ04.04 Βιολόγων, ΠΕ08 Καλλιτεχνικών, ΠΕ11 Φυσικής Αγωγής και Βιβλιοθηκονόμων (προθεσμία ενστάσεων από Δευτέρα 03-10-2016 έως και Τετάρτη 05-10-2016.

ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΜΟΡΙΩΝ