Ανακοινώσεις Φεβρουάριος 2019

Ανακοίνωση ημερομηνίας πρόσκλησης Υποψηφίων για την πλήρωση θέσης Υπεύθυνου Φυσικής Αγωγής και Σχολικού Αθλητισμού της Διεύθυνσης Π.Ε. Ηλείας

Η  Διεύθυνση  Π.Ε. Ηλείας, ύστερα από το πέρας της καταληκτικής προθεσμίας υποβολής ενστάσεων από τους υποψηφίους και τη μη υποβολή ενστάσεων, ανακοινώνει την ημερομηνία πρόσκλησης των υποψηφίων για την πλήρωση θέσης  Υπευθύνων  Φυσικής Αγωγής και Σχολικού Αθλητισμού (Φ.Α.ΣΧ.Α) της Διεύθυνσης Π.Ε. Ηλείας, όπως ορίστηκε στην αριθμ. 4/18-02-2019 Πράξη του ΠΥΣΠΕ Ηλείας.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΣΥΝΕΝΤΕΞΕΩΝ_28 02 2019

Σχολικός Οδηγός για τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών των Δημόσιων Νηπιαγωγείων και Δημοτικών Σχολείων

Το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, αναγνωρίζοντας τη σημασία της συνεργασίας μεταξύ γονέων και εκπαιδευτικών για την επίτευξη των στόχων της εκπαίδευσης, προχώρησε στην έκδοση Σχολικού Οδηγού που απευθύνεται στους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών των Δημόσιων Νηπιαγωγείων και Δημοτικών Σχολείων.

Σκοπός του είναι μέσω της παροχής απλών και χρηστικών πληροφοριών να αποτελέσει ένα σημαντικό εργαλείο στη διάθεση των γονέων και κηδεμόνων που θα ενισχύσει τη συνεργασία τους με τους εκπαιδευτικούς και συνακόλουθα θα συμβάλει στην εύρυθμη λειτουργία του σχολείου.

22-02-19 Διανομή Σχολικού Οδηγού για τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών των Δημόσιων Νηπιαγωγείων και Δημοτικών Σχολείων

Σχολικός οδηγός_2019

ΔΕΛΤΙΟ-ΤΥΠΟΥ ΓΙΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ

Προσωρινός Πίνακας Κατάταξης των Δεκτών Υποψηφίων εκπαιδευτικών Υπεύθυνων Φυσικής Αγωγής και Σχολικού Αθλητισμού βάσει της με αρ. πρωτ. 222180/ΓΔ4/27-12-2018 Απόφασης του ΥΠ.Π.Ε.Θ.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΥ ΠΙΝΑΚΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ.doc_

Προσωρινός Πίνακας κατάταξης Υπευθ. Φ.Α. και Σχ. Αθλητισμού_19 02 2019

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για απόσπαση στη θέση του Υπευθύνου Πληροφορικής και Νέων Τεχνολογιών της Διεύθυνσης Α/θμιας Εκπαίδευσης Ηλείας, για το σχολ. έτος 2018-19

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΠΕ86 ΠΕ ΗΛΕΙΑΣ