Ανακοινώσεις Νοέμβριος 2018

ΑΝΑΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗ ΠΥΣΠΕ ΗΛΕΙΑΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ- ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ[56435]

ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΕΚΠ/ΚΩΝ_ 09/11/2018 – ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ Ως ΠΡΟΣ ΠΕ06ΕΑΕ

Οι εκπαιδευτικοί αναλαμβάνουν υπηρεσία την  Τρίτη 13/11/2018 και ώρα 08:00 στα σχολεία τοποθέτησής τους.

ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ Β΄ΦΑΣΗ ΠΕ 60 ΕΑΕ

ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΤΥ ΕΚΟ ΖΕΠ Β΄ΦΑΣΗ

ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ Β΄ΦΑΣΗ ΠΕ 71, ΠΕ 70 ΕΑΕ, ΠΕ 70

ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΕΞΑΤΟΜΙΚΕΥΜΕΝΗΣ Β΄ΦΑΣΗ ΠΕ 71_ Τ.Ε.

ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ-ΑΝΑΠΛ.-ΕΚΠΚ_ΚΩΝ-ΠΕ11-ΠΕ86-ΠΕ06_ ANΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΠΕ06ΕΑΕ

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για τον ορισμό αναπληρωματικού μέλους του/της Προέδρου στο ΠΥΣΠΕ Ηλείας της Περιφερειακής Διεύθυνσης Π/θμιας & Δ/θμιας Εκπ/σης Δυτ. Ελλάδας (Υπηρεσιακό Συμβούλιο)

ΑΙΤΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

Ανακοινοποίηση ως προς την καταληκτική ημερομηνία συνεδρίασης του Συλ. Διδασκόντων για την πλήρωση θέσης Υποδιευθυντή στις Σχολικές Μονάδες

Ενημερώνουμε τις κάτωθι σχολικές μονάδες ότι η καταληκτική ημερομηνία συνεδρίασης του Συλλόγου Διδασκόντων και η αποστολή του Πρακτικού προς το αρμόδιο Υπηρεσιακό Συμβούλιο μετατίθεται για την Πέμπτη  15 Νοεμβρίου 2018.

Α/Α ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ ΥΠΟΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Α΄ ΥΠΟΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Β΄
  1Ο ΔΣ ΠΥΡΓΟΥ 1
  2Ο ΔΣ ΠΥΡΓΟΥ 1
  6Ο ΔΣ ΠΥΡΓΟΥ 1
  ΔΣ ΖΑΧΑΡΩΣ 1
  1Ο ΔΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ 1
  1Ο ΔΣ ΓΑΣΤΟΥΝΗΣ 1
  ΔΣ ΑΡΧ. ΟΛΥΜΠΙΑΣ 1

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΚΕΝΑ ΚΑΙ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ

Καλούνται  οι  Αναπληρωτές εκπαιδευτικοί  να υποβάλλουν αίτηση τοποθέτησης μέχρι τη  Δευτέρα  12-11-2018 και ώρα 11:00 π.μ. με έναν από τους παρακάτω τρόπους:

• με e-mail: mail@dipe.ilei.sch.gr,
  • αυτοπροσώπως στη Δ/νση Α/θμιας Ηλείας (τη Δευτέρα 12-11-2018)

ΚΕΝΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΗΣ ΣΤ. – ΖΕΠ – Τ.Ε.

ΚΕΝΑ ΠΕ06 – ΠΕ86 – ΠΕ91

ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΤΥ ΕΚΟ ΖΕΠ Β΄ΦΑΣΗ

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΕΞΑΤΟΜΙΚΕΥΜΕΝΗΣ Β΄ΦΑΣΗ ΠΕ 71

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ Β΄ΦΑΣΗ ΠΕ 60 ΕΑΕ

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ Β΄ΦΑΣΗ ΠΕ 71, ΠΕ 70 ΕΑΕ, ΠΕ 70

Προκήρυξη για την πλήρωση των θέσεων Περιφερειακών Διευθυντών Εκπαίδευσης

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΥΣΠΕ – ΑΠΥΣΠΕ – ΚΥΣΠΕ 2018

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΥΣΠΕ_ΠΕ ΗΛΕΙΑΣ

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤ ΑΠΥΣΠΕ_ΠΕ ΗΛΕΙΑΣ

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΥΣΠΕ_ΠΕ ΗΛΕΙΑΣ

Ορισμός επιπλέον μελών στο Περιφερειακό Συμβούλιο Επιλογής Στελεχών Π.Υ.Σ.Π.Ε. Ηλείας

Ενημέρωση αναπληρωτών Νηπιαγωγών του Προγράμματος «Ενίσχυση Προσχολικής”

Σας  ενημερώνουμε ότι  καταβάλλεται κάθε δυνατή προσπάθεια –σε πολλαπλά επίπεδα – προκειμένου να πιστωθούν το συντομότερο δυνατόν οι λογαριασμοί των 24 αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΕΣΠΑ, για τη μισθοδοσία Οκτωβρίου 2018.

Προκήρυξη πλήρωσης θέσεων Προϊσταμένων Δημοτικών Σχολείων και Νηπιαγωγείων 2018

Προκήρυξη Πλήρωσης Θέσης Προϊσταμένων Σχολικών Μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Π.Ε. Ηλείας

ΑΙΤΗΣΗ ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΥ/ΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΑΙΤΗΣΗ ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΥ/ΗΣ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ

Διαδικασίες υποβολής αιτήσεων (ΦΕΚ 4412/18)

Εγκύκλιος Μεταθέσεων Εκπ/κών Π/θμιας Εκπ/σης Σχ. έτους 2019-2020

Το Υπουργείο Παιδείας,  και Θρησκευμάτων στο πλαίσιο της διαδικασίας διενέργειας των μεταθέσεων κατά το σχολικό έτος 2019-2020, κ α λ ε ί τους εκπαιδευτικούς Α/θμιας Εκπαίδευσης να υποβάλουν αιτήσεις μετάθεσης με τα απαραίτητα δικαιολογητικά για τις ακόλουθες κατηγορίες μεταθέσεων:
α) γενικές από περιοχή σε περιοχή μετάθεσης,
β) σε ΣΜΕΑΕ και ΚΕΣΥ(πρώην ΚΕΔΔΥ),
γ) στα Πειραματικά Σχολεία Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης,
δ) στα Μειονοτικά Σχολεία και
ε) αμοιβαίες από περιοχή σε περιοχή μετάθεσης.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται, από 12-11-2019 έως 25-11-2019 και ώρα 15:00, μέσω του Online Συστήματος Διαχείρισης Μητρώου Εκπαιδευτικών και Υποβολής Αιτήσεων Μεταθέσεων (https://teachers.minedu.gov.gr). Για να εισέλθετε  στο περιβάλλον των μεταθέσεων (teachers.minedu.gov.gr) χρησιμοποιείτε τους κωδικούς που έχετε στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.

Η παραπάνω προθεσμία είναι αποκλειστική και ισχύει για όλες τις κατηγορίες μεταθέσεων εκτός από τις αμοιβαίες για τις οποίες η αίτηση υποβάλλεται μέσα σε 15 ημέρες από την ανακοίνωση των μεταθέσεων.

Οι προϋποθέσεις και οι λόγοι μετάθεσης πρέπει να συντρέχουν κατά το χρόνο που λήγει η προθεσμία υποβολής των σχετικών με τα κριτήρια μετάθεσης δικαιολογητικών.

Μέσα στην ίδια προθεσμία υποβάλλονται και οι αιτήσεις οριστικής τοποθέτησης ή βελτίωσης,χωρίς να αναγράφονται προτιμήσεις συγκεκριμένων σχολείων.

Όλοι οι εκπαιδευτικοί που δεν έχουν τοποθετηθεί οριστικά σε σχολική μονάδα  υποχρεούνται να υποβάλλουν αίτηση τοποθέτησης   (αφορά εκπαιδευτικούς που βρίσκονται στη Διάθεση και δεν έχουν οργανική θέση),  χωρίς να αναγράφονται προτιμήσεις συγκεκριμένων σχολείων.

Δ Ι Κ Α Ι Ο Λ Ο Γ Η Τ Ι Κ Α

Όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά πρέπει να αποσταλούν ή να υποβληθούν ηλεκτρονικά έως την καταληκτική ημερομηνία υποβολής των αιτήσεων, τα οποία πρέπει να είναι  εντός του τελευταίου τριμήνου.(Αφορούν και τις αιτήσεις για οριστική τοποθέτηση ή βελτίωση ).

Σημ. Όσον αφορά την εντοπιότητα πρέπει να αναγράφεται η ημερομηνία κτήσης δημοτικότητας για την οποία πρέπει να έχουν συμπληρωθεί ακριβώς 2 χρόνια.(Για αποφυγή επανάληψης αποστολής του πιστοποιητικού

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ Π.Ε. 2019-2020

ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΝΑΛΗΨΗΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗΣ ΚΑΕ 0721 _ΚΑΕ 0719

6ΘΕ54653ΠΣ-Β7Ι[52669] ΨΥΤΡ4653ΠΣ-Χ6Α[52668]

6ΘΕ54653ΠΣ-Β7Ι[52669]

Στοιχεία εκτέλεσης προϋπολογισμού μηνός ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2018 της Δ/νσης Π/θμιας Εκπ/σης Ηλείας

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ- ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΣΤΟ 2ο ΔΣ ΠΥΡΓΟΥ

Σας ενημερώνουμε  ότι  οι εκλογές  θα διεξαχθούν στον χώρο του 2ου Δημ.Σχ. Πύργου   για την 5η Εφορευτική Επιτροπή   και όχι στο 4ο Δ.Σ. Πύργου  όπως εκ παραδρομής είχε γραφτεί  στην προηγούμενη Απόφαση.

ΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗ ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΩΝ ΕΠΙΤΡΟΠΩΝ – ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ