Ανακοινώσεις Μάιος 2019

Υποβολή αιτήσεων οριστικής τοποθέτησης / βελτίωσης θέσης εντός ΠΥΣΠΕ.

Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι εκπ/κοί  να προχωρήσουν στην υποβολή αιτήσεων οριστικής τοποθέτησης/βελτίωσης θέσης, σύμφωνα με τα συνημμένα έγγραφα:

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ_ 2019

ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗΣ ΓΙΑ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ ΕΝΤΟΣ ΠΥΣΠΕ

ΜΟΡΙΑ ΜΕΤΑΤΙΘΕΜΕΝΩΝ

Η δήλωση προτίμησης σχολικών μονάδων για οριστική τοποθέτηση/βελτίωση θέσης θα γίνει αποκλειστικά μέσω του Online Συστήματος Διαχείρισης Μητρώου Εκπαιδευτικών και Υποβολής Αιτήσεων Μεταθέσεων (https://teachers.minedu.gov.gr) από σήμερα Τετάρτη 08-05-2019 έως και την Τετάρτη 22-05-2019 και ώρα 15:00.

Η παραπάνω προθεσμία είναι αποκλειστική. Εκπρόθεσμες δηλώσεις ή ενστάσεις σχετικές με συμπλήρωση προτιμήσεων δε θα γίνονται δεκτές.

Δήλωση Οργανικής Υπεραριθμίας και Ανακοίνωση Οργανικών Κενών

Καλούνται όλοι οι εκπαιδευτικοί που ανήκουν οργανικά στις παραπάνω σχολικές μονάδες να δηλώσουν από την Τετάρτη 08-05-2019 μέχρι και την Παρασκευή 10-05-2019  αν επιθυμούν ή όχι να κριθούν υπεράριθμοι.

Η κατάθεση της δήλωσης μπορεί να γίνει με έναν από τους παρακάτω τρόπους:

• Ιδιοχείρως στο Γραφείο της Δ.Π.Ε. Ηλείας
  • Με φαξ στον αριθμό 2621022403